Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voráček je potlučený

 

Voráček je potlučený, jasno bude dnes. Náhradníci ve Stockholmu zůstanou

 
Dnes 13:20 - Stockholm

Příjezd Jakuba Voráčka na hokejové mistrovství světa do Stockholmu je stále hodně nejasný. Útočník Philadelphie má po dlouhé sezóně v NHL hodně šrámů a navíc má podle vlastních slov potíže s ramenem. Nyní bude vše záležet na klubovém lékaři, zda mu dá k příjezdu do Švédska povolení.

 

Michal Doležal, ČTK

"S Jakubem Voráčkem jsem mluvil včera, dnes má jít ještě na zdravotní prohlídku. Má problémy s ramenem, nicméně říkal, že pokud by mu to doktor dovolil, tak že by snad pár utkání ještě zvládl. Prý je hodně potlučený a neví, co mu na to řekne doktor," sdělil poslední zprávy o další možné posile z NHL trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

"Ale víte, jak to je. Z NHL často nechtějí pouštět ani zdravé hráče, natož když má hokejista nějaký zdravotní problém," uvědomoval si komplikace kolem průbojného forvarda Flyers.

S Eratem počítá pro zápas s Ruskem

Těšit jej alespoň může jistý příjezd Martina Erata z Nashvillu, který má přiletět na letiště ve Stockholmu v pátek ráno. Že by ale rovnou zítra nastoupil v zápase proti Itálii, je dost nepravděpodobné. "Spíše bych chtěl, aby ještě trénoval. Nicméně do nedělního utkání s Ruskem s ním počítáme," řekl Hadamczik.

Nyní se myšlenky českého kouče soustředí na Voráčka a v hlavě se mu honí několik variant dalšího vývoje. Na soupisce má už totiž jen jedno volné místo. Pokud přijede posila z NHL, zaplní jej Voráček, když ne, tak bude třeba situaci ještě důkladně promyslet.

"Když Voráček nepřijede, tak ještě budeme čekat, protože nevíme, jak na tom bude Kutlák. Kdybychom dopsali ještě jednoho útočníka a pak se zranil bek, tak nebudeme mít obránce," vysvětluje Hadamczik. "Když Voráček bude, tak do toho rizika půjdeme, ale jinak chceme raději ještě počkat."

Každopádně tři dosavadní náhradníci - obránce Jakub Krejčík a útočníci Jan Kovář a Tomáš Vincour mohou být v klidu. S týmem zůstanou i nadále. "Po dobu dění šampionátu ve Švédsku zůstanou s týmem všichni hráči," sdělil jasně Hadamczik.

 
 

 

Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 7336
Měsíc: 122
Den: 8